Cestovné poistenie

Základné informácie k poisteniu do zahraničia.

 

1) Ak cestuješ do zahraničia na viac ako 90 dní, alebo sa v zahraničí chystáš stráviť viac ako 90 dní v roku radšej si zaobstaraj celoročné cestovné poistenie. Môže to byť finančne výhodnejšie.

2) Pozor na začiatok platnosti poistenia. Je rozdiel, či si uzatváraš poistenie doma, na Slovensku alebo v čase, keď sa už v zahraničí nachádzaš. V prípade, že si v zahraničí a potrebuješ uzavrieť nové cestovné poistenie, je potrebné pamätať na 6 dňovú čakaciu dobu. V praxi to znamená, že cestovné poistenie si musíš zabezpečiť 6 dní pred odchodom, pretože nezačne platiť okamihom zaplatenia, ale platnosť nastáva až na 6. deň od zaplatenia poistenia.

3) Asistenčná služba býva súčasťou väčšiny balíkov. Poisťovňa vie napríklad nájsť vhodnú nemocnicu alebo poskytnúť právnu pomoc.

4) Cenu cestovného poistenia ovplyvňuje aj limit poistného krytia. Príkladom vhodného limitu je neobmedzené krytie liečebných nákladov a limit zodpovednosti za škodu minimálne 100 000€.

5) Poistenie storno poplatkov, znamená, že poisťovňa ti vie preplatiť vyúčtované storno poplatky u predajcu letenky.

6) V zahraničí nič nepodpisuj ak textu nerozumieš. Žiadne priznanie zodpovednosti, reverz, či policajnú správu. Ak je tvoj podpis nevyhnutný a nie si si istý obsahom textu, vždy k podpisu napíš: „Textu nerozumiem, podpísané s výhradou.“ Pokojne aj po slovensky.

 

Viac informácií

Pripravené v spolupráci so spoločnosťou Allianz – Slovenská poisťovňa. Pre viac informácií a konkrétnu ponuku cestovného poistenia môžete vyplniť dotazník.

 

Kontakt

Mgr. Michaela Haboráková
Reprezentant
Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.
M: + 421 918 486 094
E-mail: haborakovamichaela.allianz(a)gmail.com

allianz_logo